0 - 0.00
V košíku sa nenachádza žiadny produkt.

Budte originálni

Buďte originálni! Tak znie motto, ktoré by si mal prisvojiť každý amatérsky záhradník.

Priemerný majiteľ záhrady podniká príliš málo experimentov: drží sa zabehaných zvyklostí, bez pomyslenia na rozkošné príležitosti, ktoré mu unikajú. Pritom každá záhrada, akákoľvek malinká, by mala mať svoju vlastnú individualitu – nejaký rys, ktorým by vystupovala z obvyklých zvyklostí.

.:Violet Purton Biddleová (r.1911; Zahrádky a jak je co nejlépe využít):.

A to je dôvod, prečo svojim originálnym ponímaním by sme radi prispeli k záhradnému dizajnu. Vždy sme to robili inak, ale zameriavali sme sa na celkový produkt. Na záhradu ako celok. V súčasnej dobe je príliš málo ľudí na Slovensku, ktorý vyhľadajú trošku inak zmýšľajúcich záhradných architektov a dovolím si tvrdiť, že je hlavne preto, lebo „Slovač“ nemá peniaze na to, aby dala peniaze na umenie. Druhý dôvod je, že sme príliš konzervatívny a bojíme sa uvoľniť.

Každý si pomôže sám. Vidím to v mnohých oblastiach umenia, v ktorých sa priamo aj nepriamo pohybujeme. A preto rozbiehame …. už čoskoro na našej stránke… veci, ktoré sme vždy robili k záhradám, ale teraz ich vieme ponúknuť osve – to znamená bude to LACNEJŠIE.. Zvýrazňujem to, lebo je to veľmi dôležité. Ak chcete mať originálnu záhradu a nemáte na to, aby ste si dovolili pretvoriť celú záhradu – ozvite sa nám. Radi Vám poradíme.

PS: Je niekto, kto je originálny zásadne iný? Určite hej, všimnite si umelcov, oni sa nebudú zásadne prispôsobovať „mainstreemu“ – oni si žijú inak, cítia sa inak, a budú to aj dávať navonok inak ako väčšina ľudí. Môj osobný názor, prečo sa ľudia boja byť originálny – a to platí aj v záhradách – je STRACH – že ma budú ohovárať, kto vie čo povie tamten… A čo je to ich život, a možno budú príkladom, a možno nie, možno na sklonku života si povedia, ach, toľko som toho zmeškal. Prečo som sa tak bál prejaviť – prejaviť svoju individualitu – svoje zmýšľanie.

Poviem Vám – mám doma chodník z vínových fliaš, máme drevené okná slonovinovej farby, moje obliekanie často krát zaujme, možno pobúri, prerábam nábytok na originálne kusy.. trošku moc farebné, trošku streštené, ale ľuďom sa to nakoniec páči, vždy som bola iná a bála som sa toho…. A ľudia sa boja urobiť to isté.. Chcem, aby ľudia boli iní, snažím sa ich inšpirovať, ukázať, že veci sa dajú robiť aj inak, ako sú zvyknutí. A svet sa nezrúti, práve naopak, zajása. Nejednajte ale príliš sebecky, tak trošku áno – musíme sa mať radi, inak sa ďaľeko nedostaneme, ale berme ohľad na prírodu a na ľudí, rastlinky a zvieratká okolo…

Tak výzva ešte raz – „Buďte originálni!“ – začnite jednať autenticky, a svojim vlastným štýlom.

zdielať:

Facebook
Twitter
Pinterest