0 - 0.00
V košíku sa nenachádza žiadny produkt.

Land Art

Záhony na stiahnutie.
Ak nechcete meniť celú záhradu, ale potrebujete záhon, ktorý Vám spestrí konkrétne miesta na záhrade, nech sa páči, vyberte si z našej ponuky.

Dôležité je poznať, čo chcete zmeniť. Pohľad z okna, zanedbaný priestor, prístupová cesta k domu, predzáhradka ako reprezentačný priestor, výslnné a suché miesto, ktoré nechcete polievať, miesto pod stromami, miesto v tieni, kde nič nerastie, priestor pri terase.
Potrebujete vedieť, či je dané miesto v tieni –slnko tam nezasvieti, v polotieni –slnko svieti len čas dňa, na slnku –slnko svieti celý deň.
Ďalej je nutné zistiť, či je miesto podmáčané, alebo suché, či je zem kamenistá, alebo humózna. Kvalitu zeme viete zmeniť.

Čo by ste ešte chceli?
Chcete, aby ste mali na záhrade viac včiel a motýľov?
Chcete bylinkovú záhradku?
Máte záhradu na výslnnom mieste a nechce sa Vám stále polievať a zároveň by ste tam radi mali kvety?
Nechce sa Vám kosiť?
Záhony postupne dopĺňame.
Nevybrali ste si z našej ponuky? Napíšte nám a urobíme Vám záhon na mieru.

Čo tam nájdete ?
Mejlom dostanete 15 stránkový obsiahly dokument vo formáte pdf so všetkými potrebnými informáciami, aby ste si vedeli sami a bez problémov záhon vysadiť a aj udžaťsi ho. Nepotrebujete žiadne výnimočné znalosti o rastlinách. Všetko potrebné nájdete vo vnútri pekne pokope.
Nájdete tu hlavne:
Prehľad trvaliek – latinský názov, slovenský názov, fotografia rastliny, popis, použitie, parametre;
Osadzovacíplán – kde konkrétnu rastlinu vysadiť a koľko z každého druhu;
Pokyny k založeniu, výsadbe a údržbe záhona;
Kde je vhodné, resp. možné záhon umiestniť;
Premenlivosť záhona počas roka;
Kde kúpite konkrétne rastliny.
Máte otázky? Napíšte nám.

Najčastejšie otázky:

Neviem nič o rastlinách, je pre mňa trvalkový záhon vhodný?
Súbor sme urobili tak, aby si ho vedel vysadiť každý -znalý aj neznalý. Nájdete tam všetko potrebné, aby ste si daný záhon vedeli bez problémov sami vysadiť. Nájdete tu predajcov a všetky potrebné informácie potrebné, aby ste vedeli kúpiť vhodnú rastlinu, akosipripraviť miesto na výsadbu, ako rastlinu zasadiť, ako sa o ňu postarať, aby bola pekná.

Aký veľký záhon dostanem, resp. čo ak je daný záhon iného rozmeru?
Ak máte Váš záhon (danú plochu) menší, orežte si ho do potrebného tvaru a vynechajte konkrétne druhy, ktoré Vám do plochy nepatria.
Ak máte záhon väčší, naskladajte si túto vzorku a prispôsobte svojmu tvaru. Dôležité je zachovať rozostupyrastlín.

Čo ak danú rastlinu nezoženiem kúpiť?
Prehľad predajcov nájdete v súbore. Ak nikto z uvedených, prípadne iných dostupných predajcov nemá konktrétnurastlinu, napíšte im, pravdepodobne Vám vedia poradiť najviac podobný kultivar tomu „Vášmu“. Nedoporučujemezamieňanie druhov, ak si nezistíte konkrétne parametre o zmenenej rastline. Parametre by byť najviac podobné tomu uvedenému v súbore.

Pre mňa je bezúdržbovázáhrada –záhrada bez kvetov. Ako môže byť záhon bezúdržbový? Veď nutné je ho polievať, okopávať a starať sa o neho.
Trávnik kosíte aspoň raz do týždňa. Po založení ho musíte polievať častejšie, až kým sa nezakorení. Údržba záhona je nižšia. Po založení rastlinky polievate tiež kým sa nezakorenia – tj cca týždeň. Po čase sa objaví nejaká tá burinka, lebo záhon je ešte nezapojený a je tam holá zem, ktorá potrebuje byť zakrytá. Preto vyrastenú burinu vytrhneme, chceme tam radšej naše trvalky. Po zapojení burina nezvykne prerastať, ešte niekedy na jar pred vyrašenímrastlín –záleží od záhona. Na jar odstrihneme odkvitnuté súkvetia a hotovo. Odmenou za malú starostlivosť máte záhon pestrý a plný kvetov, premenlivý a plný života. Zdá sa Vám to veľa? Ak áno, dajte si umelú trávu alebo tuje. Ak chcete mať zdravú záhradu a pestrú záhradu, malá starostlivosť je nevyhnutná. Tiež si občas ostrihnetenehtya osprchujete sa.

Polievanie záhona po zapojení je doporučovanélen pri veľmi suchom lete a nie pri všetkých druhoch záhonov. 

zdielať:

Facebook
Twitter
Pinterest